Kameny a barvy

Bílé a průzračné kameny

Značí čistotu, neutralitu, upřímnost, uvědomělost, smíření, vyrovnanost a spokojenost. Jsou symbolem nejvyšší dokonalosti a tvůrčí energie, očišťují tělo. Mezi zástupce bílých a průzračných minerálů patří například křišťál a achát bílý.

Černé kameny

Ochrana aury a rozpouštění negativních bloků, to jsou hlavní účinky černých kamenů. Učí nás analyzovat vlastní nitro, posilují odolnost. Zvyšují koncentraci, podporují ctižádost a smysl pro přesnost. Černými kameny jsou obsidián a onyx.

Červené kameny

Symbolizují energii a tělesnou dráždivost. Stupňují vitalitu, temperament, odvahu, sexuální touhu a intenzitu prožívání. Dodávají životní sílu, podněcují pohyb a radost. Rubín, červený jaspis a český granát představují červené minerály.

Růžové kameny

Probouzejí lásku, něhu a sebeúctu. Jsou nositeli citů a empatie, schopnosti odpouštět. Typickým zástupcem růžových kamenů je růženín. Rodochrozit rovněž přináší lásku a soucit, zklidňuje emoce. Léčí následky zneužití, pomáhá smířit se s odmítáním a bolestí.

Fialové kameny

Oživují duši a podporují duchovní prožitek. Bolestné zkušenosti přeměňují v duševní růst. Probouzejí v nás obětavost, navrací ztracenou rovnováhu. Fialový bývá ametyst, mimořádně mocný kámen, má velikou ochrannou sílou a léčivou moc.

Hnědé a zlatavě hnědé kameny

Odstraňují stres a napětí, působí zemitě, ukotvují. Nabízí fyzickou i psychickou ochranu, absorbují bolest a zlepšují životní energii. Zlatý odstín dodává porozumění a moudrost. Mezi hnědé minerály patří záhněda nebo tygří oko.

Oranžové kameny

Posilují a podporují veselost, uvolněnost a radost ze života, osvobozují od přehnané odpovědnosti. Navozují také vnitřní harmonii a klid, vyrovnanost, dodávají odvahu a tvořivou sílu. Do oranžova bývají zbarvené některé kalcity a karneoly.

Žluté kameny

Přinášejí štěstí, radost, pocit vyrovnanosti a bezstarostnosti, zahánějí depresi. Pozitivně ovlivňují naše nervy, oživují, aktivizují, podporují činorodost a spokojenost. Pomáhají otevírat se životu, navazovat snáze kontakty. Typickým žlutým kamenem je citrín.

Zelené kameny

Působí očistně a podporují zdraví, regenerují a zotavují. Umí vyrovnávat energie, nadbytek a vyváženost, zprostředkovávají klid. Přinášejí optimismus a pomáhají lépe zvládat změny. Zelenými minerály jsou kupříkladu smaragdy, vltavíny a akvamaríny.

Modré kameny

Symbolizují klid, uvolněnost a upřímnost, napomáhají hledání pravdy. Světle modré kameny podporují inspiraci a spirituální bdělost. Tmavě modré kameny vyzařují ochranu, sílu a spolehlivost. Modrým kamenem je lazurit (lapis lazuli) a také azurit.

KONTAKT
CENÍK
AKTUÁLNĚ
KRIZOVÁ INTERVENCE